Dražen Žerić Žera, legendarni frontmen Crvene jabuke danas slavi rođendan.
Crvena Jabuka jedna je od najaktivnijih grupa i diskografski i koncertno. Dražen Žerić Žera apsolutna je konstanta benda od njegovog osnutka, a od 1987. godine kada preuzima ulogu pjevača benda svojim je specifičnim vokalom, a potom izgledom i stavom postao sinonim za Crvenu jabuku.
Žera je sa svojom Crvenom jabukom izveo neke od najpoznatijih hitova rock’ n’ roll i pop scene. Pjesme poput “Stižu me sjećanja”, “Vjetar”, “Tamo gdje ljubav počinje”, “Tvoga srca vrata” i “Tugo nesrećo” zauvijek su obilježile domaću glazbenu scenu. Njegov prepoznatljiv glas nostalgično je obojao stihove, bilo da se radi o ljubavnim pjesmama ili pjesmama o Sarajevu.
Crvena jabuka održala je niz nevjerojatnih koncerata diljem regije i cijelog svijeta pružajući nezaboravne glazbene trenutke, a na samo Valentinovo ove godine napunili su i najveći koncertni prostor, Arenu Zagreb. Nakon američke turneje, Crvena jabuka nastavlja s nizom odličnih koncerata diljem regije.
(45)





