Album Rockanje u Vinkovcima (Croatia Records) popeo se na prvo mjesto Top liste prodaje domaćih albuma!
Nije tajna da su Vinkovci poznati kao snažno rock uporište i sredina koja nas već dugi niz godina daruje jedinstvenim glazbenicima čiji utjecaj nadilazi granice ovoga grada.
Šezdesetih godina prošloga stoljeća u Vinkovcima su se održavali plesnjaci na kojima su žarili i palili kultni bendovi, poput grupe The Milky Way, koji su oduševljavali publiku izvodeći svjetske rock uspješnice, ali i autorske pjesme. Tijekom godina, u gradu se razvila klima pogodna za mlade ljude koji su se svojim stavovima, stilom odijevanja i načinom razmišljanja razlikovali od uobičajenog, a sve je kulminiralo osamdesetih godina prošloga stoljeća pojavom nekolicine izvođača koji će zauvijek ostati upisani u antologiji domaće rock glazbe.
Upravo je priča o rock sceni osamdesetih i devedesetih godina ispričana u knjizi Rockanje u Vinkovcima koju prati istoimeno dvostruko CD izdanje s čak 46 pjesama nastalih u spomenutom periodu. Autor knjige Ivica Aničić vrsni je poznavatelj zbivanja u gradu, ali i kronolog koji nam približava nevjerojatne priče o sastavima kao što su Pogreb X, The Užas, Špilšul, Majke, Satan Panonski, Kaotične duše, Pokvarena mašta, Nepopravljivi i drugi. Jedan od urednika izdanja, Goran Čelig, marljivo je skupljao i arhivirao snimke koje se pojavljuju na CD-u, a koje je remasterirao Mauro Širol iz Croatia Records studija.
“U najezdi zabavnjačko-disco-folk narodnjačkog zvuka, koji je dominirao tadašnjom estradom i medijima malobrojni su oni koji su mogli naslutiti kako se baš u Vinkovcima spremala prava rock invazija i to na cjelokupnu glazbenu scenu tadašnje države. Bilo je to jedno od slavnih vremena ovoga grada, kada ste stvarno voljeli živjeti u njemu. Odrastao sam u to doba u Vinkovcima i sjećam se kako, iako smo ih voljeli u isto vrijeme, nisu nam bili najvažniji Partibrejkersi, KUD Idijoti, Električni orgazam ili Ekatarina Velika. Jer mi smo imali svoj svijet, u kojem su naši superheroji bili oni s kojima smo se svakodnevno viđali, išli u školu, posjećivali ista mjesta, s njima zajedno jeli i pili, družili se te raspravljali o onome što rade i planiraju“, piše u predgovoru knjige Goran Čelig.
(38)